Kontakt s přírodou má regenerační účinek

0

Dospělí vidí, že dnešní děti mají mnohem menší směnnou povahu a méně často se účastní venku, než tomu bylo v době, kdy stárly. Intuitivnost radí, že být skutečným sousedem prostřednictvím nezkrocené přírody má příznivý dopad na četné oblasti života. Vědecké výzkumy tento názor potvrzují. Zjistěte, co vám nabízí vystavení atributu.

Dokonce byl vytvořen název „stav přirozeného nedostatku”, ale ve skutečnosti to není stav zdravotní péče. Stále více profíků však ve skutečnosti varuje, že absence častého kontaktu s přírodou má skutečné účinky na lidi, zejména na mládež. Nic neobvyklého; mnoho výzkumů ukazuje, že pobyt v přírodě napomáhá léčbě závažných poruch, včetně ADHD nebo autistických problémů s rozsahem, podporuje soustředění a synchronizaci elektromotorů, reprodukuje tělo a mysl.

Zároveň na celém světě – nejen ve vyspělých zemích – BLOG – ve skutečnosti roste počet lidí, jejichž vystavení přírodě je omezeno na minimum.

Spousta dospělých vzpomíná na přitažlivost svého dětství bez přístupu k technice, příležitost trávit na zahradách, prázdniny na venkově. Nicméně, ačkoli naši odborníci touží po tom, abychom to my sami zažili, moderní rodiče obvykle přestanou pracovat na tom, aby to dali svým dětem.

Čínská výzkumná studie z roku 2013 na 60 000 dětech ve věku od 2 do 17 let zjistila, že rutinní viditelnost atributů nebo „rostlin“ v okolí jejich vysokých škol snížila výskyt poruchy pozornosti s hyperaktivitou (PORUCHA ATTENTION DEFICIT DISORDER). Mnohem více nejnovějších výzkumů na University of Illinois zjistilo srovnatelné konečné výsledky.

Jiné výzkumné studie spojují nedostatek času dětí venku s:

  • zvýšená cena obezity
  • nedostatek vitaminu D
  • větší míra agresivity
  • zesílená známka deprese
  • nedostatečná vědecká funkčnost
  • menší schopnost zvládat stres a úzkost
  • špatná pozornost natáhnout
  • nižší wellness.

Meta-recenze 143 různých dalších výzkumů zveřejněných v časopise Environmental Research však zjistila, že lidé spolu s dostupností do ekologicky šetrných oblastí mají obvykle pomalejší srdeční frekvenci, nižší krevní tlak a také nižší hladinu stresového hormonu kortizolu v krvi.

Vědci ze vzdělávací instituce Anglia Ruskin skutečně viděli, že atribut výměny má příznivý dopad na sebeobraz. A co víc, z jejich pohledu jsou výhody zajištěny také zkoumáním obrázků atributu.

– Ve skutečnosti existuje mnoho hlavních důvodů, proč kontakt s atributem může mít snadno dobrý výsledek na víře člověka ve své tělo. Je možné, že to jednotlivcům umožňuje fyzicky a psychicky se distancovat od scénářů, které zesilují jejich nepříznivý sebeobraz. Viren Swami Anglie Ruskin University.

Dodal, že je vlastně také možné, „že viditelnost atmosféry ohromné hloubky a také komplikace snižují nepříznivé představy o sebevnímání“.

– Mnohem přesněji řečeno, původní prostředí účinně přitahuje zájem muže prostřednictvím domnělého. „měkký zájem“. To je často spojeno s pocitem potěšení, např. když jsou něčí oči skutečně přitaženy k nastavenému slunečnímu světlu. Prostředí, které nepotřebuje nerušenou pozornost jednotlivce, jej může také emocionálně uklidnit. To zase může zlepšit sebesoucit, uznání tělesného systému a také uznání, že patří k širší ekologické komunitě, která vyžaduje ochranu a péči. Přístupnost k atributům může také naznačovat, že člověk tráví ještě více času venku a zapojuje se do činností, které vyžadují zaměření na funkčnost tělesného systému na rozdíl od jeho vizuálních vysokých kvalit, zdůraznil.

Kontakt s přírodou má regenerační účinek

Konečné výsledky šetření provedeného prostřednictvím jednoho z podniků v rámci iniciativy „SCALP UPPERS 2021“ ukazují, že 86 % maminek a tatínků věří, že souhlasili s tím, že se budou poflakovat venku se svými malými – mnohem ochotněji než jejich vlastní děti. . Podle 63 % maminek a tatínků to neudělali, děje se tak v produkci jejich nejmenších kvůli závislosti mladé generace na technologiích.

Dobrodružství C-NN spolu s organizátory náborových kempů a také aktivit nebo jezdeckých kempů však přináší, že mladí mají rádi úkoly a dovolené, ale téměř magicky zapomínají na své mobilní telefony. Možná si tedy zaslouží přispět na vaše novoroční vyřizování ohledně víkendových cest do pralesa nebo parku?

Není pravda, že nemocný člověk může stagnovat. Onemocnění či dokonce tělesný neduh konkrétního jedince právě určuje formu fyzické aktivity i její rozsah. Stávající osoba tedy může v rámci této pozice provádět specifické tréninky – na rozdíl od vzhledu je to dosažitelné a navrhované. Další příklad? An e

Nastávající slečna rozhodně nemusí zdegenerovat snowboarding nebo dokonce jízdu na koni, protože to jsou zábavy s vyšším nebezpečím traumatu, přesto může chodit, potápět se nebo dokonce cvičit jógu.

„Doslova aktivní lidé: žijí déle, mají mnohem zdravější děti, snižují riziko rakoviny, Alzheimerovy choroby a kardiovaskulárních chorob.” A také mnohem přesvědčivější je nesouhlas, že „některé z těchto dobrých účinků se zdají rychle, tedy již po prvním poučení, mají velký vliv na psychiku (což je vlastně zcela zásadní – bez nutnosti dlouhého vyčkávání. účinek).”

Informace jako: „hlava k instrukci: určitě se opravdu budeš cítit lépe, v noci si lépe odpočineš, určitě mnohem snáze přežiješ každodenní výzvy” mnohem více nabádají k aktivitě než slibují ” zvýšení citlivosti buněk na inzulín“ – poznamenává kardiolog.

Běhání je teď velmi trendy. Není ale pro každého – nejen proto, že někteří lidé nemohou běhat kvůli nemoci. Běhání také není dobré pro ty, kteří neradi běhají. Smysl má pouze taková fyzická aktivita, kterou máte rádi. Jinak se po období slaměného nadšení vrátíme na pohovku nebo křeslo před psacím stolem.