Hra o zemi

Anketa
Z jakého zdroje převážně čerpáte informace o stavu životního prostředí?

prohlášení politiků

prohlášení soukromých podnikatelů

z odborných studií (výzkumné instituce)

popularně vědecké časopisy (cestopisy apod.)

deníky, rozhlasové a televizní zpravodajství

Hra o zemi

V českých kinech bylo možné vidět několik dokumentů s ekologickou tématikou. Doporučujeme zejména tyto:


Prvním je britský film režiséra Olivera Hodge nazvaný Architekt odpadu. Dokument vypráví o architektu Michaelu Reynoldsovi, který již přes 30 let staví v Novém Mexiku pasivní domy s využitím odpadů, které disponují vlastním zdrojem energie, vody i tepla.


Druhý francouzský dokument z dílny producenta Luca Bessona a režiséra Yanna Arthuse-Bertranda nese název Home. Film je natáčen z ptačí perspektivy na 50 různých místech světa. Lze tak pozorovat změny v ekosystémech způsobených činností člověka. Více o filmu najdete zde. Distribuce obou filmů do českých kin byla podpořena Ministerstvem životního prostředí ČR.

 

Třetí je trilogie Qatsi, kterou režíroval Godfrey Reggio. Nesmírně náročný Reggiův projekt je nejen strhujícím dokumentem o křiklavých rozporech na naší planetě, ale především velkolepou symfonií o proměnách života, o těsném sepětí člověka s přírodou a kulturou. Všechny tři filmy se zcela obešly beze slov, rovnocennou náhradou komentáři je takřka kouzelnická režisérova práce s množstvím speciálně natočeného dokumentárního materiálu a rovněž přímo pro trilogii zkomponovaná symfonická hudba Philipa Glasse. Více info zde.

 


Obrázková navigace

Zelený kruh

Udržitelný rozvoj

Aktuality